10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi?

Bugün, toplam değeri 292 milyon doları aşan 10.000 Bitcoin borsalara aktı. On-chain analisti Ali Martinez, transferlerin fiyat dalgalanmalarına yol açabileceği konusunda uyarıyor.

10.000 Bitcoin fiyat volatilitesine neden olabilir mi?

Son 24 saat içinde, Bitcoin’in döviz bakiyesi 10.000 BTC’lik kayda değer bir artışa tanık oldu. Bu ani değişim, fiyat volatilitesinin artabileceğine dair spekülasyonlara yol açıyor. Glassnode’da 28 Temmuz’da BTC’nin borsa net akışının üç ayın zirvesi olan 9,4 milyon dolara ulaştığını bildirmişti.

On-chain analisti Ali Martinez, Santiment’in verilerine dayanarak yatırımcıları olası Bitcoin fiyat dalgalanması artışlarına karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarıyor. Endişeler, BTC fiyatının 29.000 dolara yaklaşması nedeniyle daha da körükleniyor. Borsalardaki BTC artışı, genellikle yatırımcılar arasında BTC’yi satma eğiliminin arttığına işaret eder. Bu da BTC’nin piyasa değerini doğrudan etkilyor.

İlginç bir şekilde, BTC’nin borsalardaki mevcudiyetindeki bu büyüme, azalan döviz bakiyelerine yönelik son eğilimle çelişiyordu. Bu eğilim, kişisel depolama çözümlerinin artan popülaritesiyle bağlantılıydı. Sadece iki gün önce, 26 Temmuz’da Santiment borsalarda 1,17 milyon BTC kaydetti. Bu da Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyeyi temsil ediyor.

Uzun vadeli yatırımcıları sadık kalmaya devam ediyor

IntoTheBlock verilerine göre, Bitcoin’in son zamanlarda 30.000 dolardan düşüşe geçmesine rağmen, uzun vadeli yatırımcılar BTC pozisyonlarını sürekli olarak artırdı. Beklentilerin aksine, son fiyat artışı esnasında kısa vadeli yatırımcılarda satmayı tercih etmedi.

Bu dinamik, Bitcoin fiyatının 11.000 dolara düştüğü ve kısa vadeli yatırımcıların satışlarına yol açtığı 2019 senaryosuyla keskin bir tezat oluşturuyor. Uzun vadeli yatırımcıların istikrarlı birikimi Bitcoin’e olan güveni gösterse de, fiyat her zaman olumlu tepki vermeyebilir.

IntoTheBlock’tan alınan tarihsel veriler, kısa vadeli yatırımcılar birikim modundayken Bitcoin fiyatlarının yükseldiğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 30.000 dolar seviyesini geri almak için mücadele ediyor

BTC fiyatı yılın en yüksek seviyesi 31.500 dolara ulaştıktan sonra 29.000 bölgesinde sıkıştı. Veriler, BTC’nin fiyatının %1,8 düşerek haftalık en düşük seviye olan 29.045 dolara gerilediğini ortaya koyuyor. Lider kripto şu anda 29.300 doların biraz altında işlem görüyor. Haftalık BTC analizleri, 25 ve 40 bin doların önceliğini sorguluyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, çoğu analist 2024 yılında gerçekleşecek olan halving olayına dikkat çekiyor. Sıradaki BTC halving, önümüzdeki yılın Nisan ayında gerçekleşecek. Tarihsel veriler, fiyatın özellikle bu döngülerin ardından her zaman ATH yaptığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir