AK Parti’li Dağ’dan Kılıçdaroğlu’na: Demek ki ABD’de adaylık için icazet alındı

Balıkesir’de düzenlenen iftar programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na göndermede bulundu. AK Partili Dağ, Kılıçdaroğlu’nun, aday olmadan önce ABD’de ziyaretlerde bulunduğu anımsatarak ‘Sayın Kılıçdaroğlu aday olduktan sonra ABD’deki kaçaklar 15 Mayıs’ı ifade etmeye başladılar. Dolayısıyla demek ki ABD’de adaylık için icazet alındı.’ dedi.

Balıkesir’in merkez Altıeylül ilçesinde düzenlenen iftar programında muhtarlarla bir araya gelen Dağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Doğru adımlar atarak önemli işler gerçekleştirdiklerini ifade eden Dağ, şöyle konuştu:

“ADAYLIK İÇİN İCAZET ALINDI”

Dağ, Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, aday olmadan önce ABD’de ziyaretlerde bulunduğu anımsattı.

Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu’nun 8 saatlik ortadan kayboluş sürecinin olduğunu ifade eden Dağ, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kendisi bunu henüz açıklayabilmiş değil, hamburger yediğini ifade etti. O 8 saatlik sürede herhalde hamburger yemediğini özetle görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu aday olduktan sonra ABD’deki kaçaklar 15 Mayıs’ı ifade etmeye başladılar. Dolayısıyla demek ki ABD’de adaylık için icazet alındı. İcazet, Kuvayımilliye şehri Balıkesir’den alınır. Allah’ın izniyle Balıkesir, 14 Mayıs’ta ABD’den icazet alanlara fırsat vermeyecektir. En yüksek oyla Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçecektir.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir