Harrison Ford’un dublörü protesto sırasında kendini ateşe verdi

63 yıl sonra ilk kez Hollywood’da hem senaristler hem de oyuncular aynı anda greve gitti. Mayıs ayında greve başlayan yazarlara, oyuncular da dahil oldu.

Beyaz Perde Aktörleri Derneği ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Birliği (SAG-AFTRA) maaş ve yapay zekaya karşı iş güvencesi konusunda görüşmelerin sonuçsuz kalması nedeniyle grev başlatmıştı. Hollywood birçok oyuncu elinde pankartlarla greve katılmış ve eşitsizliğe dikkat çekmişti.

NTV’nin aktardığına göre, greve katılan ve ‘Indiana Jones: Kader Kadranı’ (2023) filminde Harrison Ford’un dublörü olarak yer alan Mike Massa, eline pankart aldı ve kendini ateşe verdi. Setlerde kullanılan bir teknikle ateşe verilen dublör, güvenli bir şekilde söndürüldü. Dublörün yandığı anları paylaşan meslektaşı Elena Sanchez “Yakılmaktan çok yorulduk” dedi.

ÇEKİMLER TAMAMEN DURABİLİR

Grev nedeniyle Avatar, Deadpool ve Gladyatör gibi büyük prodüksiyonlu filmlerin çekimlerinin durabileceği tahmin ediliyor. Stranger Things, Family Guy ve The Simpsons gibi dizilerin devam sezonlarının da bu grevden etkileneceği öngörülüyor.

FİLMLERİNİN REKLAMINI YAPMALARI YASAK

Hollywood oyuncularını temsil eden Beyaz Perde Aktörleri Derneği ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları birliği (SAG-AFTRA) üyelerinin film prömiyerlerine katılması, yer aldıkları yapımlar için röportaj vermesi, ödül törenlerine gitmesi, film festivallerine katılması ve sosyal medyada filmlerinin reklamını yapması yasak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir