‘Sizlerin helal oylarınızla başbakan olmak istiyorum’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında dün Bolu’yu ziyaret etti. Hükümet Meydanı’nda parti otobüsünün üzerine CHP’den 1 yıl süreyle ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile birlikte çıkan Akşener, vatandaşlara seslendi. Akşener, 14 Mayıs’taki seçimlerin ardından Türkiye’yi güneşin ısıttığı yeni bir güne uyanacaklarını belirterek, “15 Mayıs sabahı uyandığımızda ucube sistem gitmiş olacak. Hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği ve yargının bağımsızlığı, ekonominin yandaşların elinden çıkıp gerçekten istihdamın öne konulduğu, işsizliğin giderildiği, yolsuzluğun, hırsızlığın yok edildiği, çalandan çırpandan hesap sorulduğu, güneşin ısıttığı bir Türkiye’ye gözünüzü açacaksınız” dedi.

‘Çocuklar aç uyuyor’

Seçimden sonra yıpalıcaklarını sıralayan Akşener, “Ekonomi gitti. Elimde 200 lira var. Bu 200 lira Türkiye’nin en büyük banknot parası. 1 kilo kıyma alamıyorsunuz. Kıyma marketlerde 280-300 lira arasında, kasaplarda 320 lira. Çocuklarımız aç uyuyor. Çocuklarımızda bodurluk başladı. İnsanlar fakirlikten kanlarını satıyor. Para karşılığı çocuğunu bir noktaya getirmek için organını satanlar var bu ülkede. 15 Mayıs sabahı elleri kolları bağlanan belediyelerimizin daha iyi iş yapmasını sağlayacağız. İşsizlerin iş bulmasını sağlayacağız. Emeklilerin en düşük maaşını asgari ücret kadar yapacağız” diye konuştu.

‘Ülkeye bahar gelecek’

15 Mayıs sabahı Türkiye’ye bahar geleceğini vurgulayan Akşerer “Harama inanan, helale inanan, kul hakkına inanan bir insan olarak sizlerin helal oylarınızla seçilmek istiyorum. Sizlerin helal oylarınızla başbakan olmak istiyorum ve aynı dürüstlüğe sahip, hiçbir harama el uzatmamış, dürüst, namuslu, sakin, sinirlenmeyen, atarlanmayan, giderlenmeyen Sayın Kılıçdaroğlu’na da oy istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir