Erdoğan: Sergilediğimiz duruşla dünyadaki mazlumların hamisi olduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’nin ardından Trabzon’a geçti. Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: Trabzon’u bilip görüp de sevmemek mümkün mü? Bu şehir ki tarih boyunca hakkın ve hakikatin sesi olmuştur. Kim ne der diye düşünmeden hak bellediği yolda başı dik yürümesini bilen Trabzonla bugün bir kez daha hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerindeki ahde vefanız için sizlere şükranlarımı sunuyorum.

Bizlerin yanında yer alarak Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüze tarihi destek verdiniz. Trabzon siyasi hayatımız boyunca bizim daima yoldaşımız oldu. Biz de buradan aldığımız güçle ülkemiz ve milletimiz için ter döktük.

Karadeniz’den ilhamla davamız için hayal kurmak, ülkemiz için vizyon geliştirmek bu uğurda gerektiğinde canı pahasına mücadele etme işidir. Ülkemizin en büyük şehri İstanbul’da belediye başkanlığı yaptık. Allah nasip etti parti kurduk. Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak ülkemizin başında olduk. Tüm dünyada mazlumların ümidi olduk.

Tüm bu süreç boyunca heyecanımızı, azmimizi, kararlılığımızı hatta yeri geldiğinde öfkemizi daima diri tuttuk. Birileri karamsarlığa sürüklese de biz daima umudun tarafında yer aldık. Biz dik duruşumuzdan taviz vermedik. Hayalleri gerçeğe dönüştürmeye çalışırken ülkemiz adına elde ettiğimiz her kazanımda sevindik. Bu uzun yolda sıkıntılarla da karşılaştık. Siyasi ve sosyal kaos çıkarma denemeleriyle, ekonomik tuzaklarla boğuşurken yüreğimizin kanadığı anlar oldu. Ama asla şartlara teslim olmadık. Ben size inanıyorum, ben size güveniyorum. Yılgınlığa kapılmadık, hep daha çok çalıştık hep daha ileriye doğru gittik. Bir eksiğimiz bir yanlışımız varsa bunu kimsenin yüzümüze vurmasını beklemedik. Kendi özeleştirimizi kendimiz yaptık.

Bu bizim ortak hikayemizdir. Şimdi sizlerden söz vermenizi istiyorum. Trabzon, Malazgirt’ten beri bu topraklardaki ortak hikayemize sonuna kadar sahip çıkmaya var mıyız. Trabzon, durmak yok yola devam diyerek 2023 hedeflerini nasıl birlikte hayata geçirdiysek bugün de Türkiye Yüzyılı hayalimizi beraberce gerçeğe dönüştürmeye var mıyız?

Bizim her sözümüzün altında kısa sürede hayata geçirdiğimiz asırlara bedel eserler yatıyor. Trabzon’a kazandırdığımız hizmetlerin üzerinden sizlerle birlikte ana başlıklarıyla geçmek istiyorum. Trabzon’a son 21 yılda güncel rakamlarla 191 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Dünyada mazlumlarım hamisi olduk.

TOKİ vasıtasıyla 8 bin 102 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. Kentsel dönüşümde şehrimizde riskli yapı olarak belirlediğimiz dönüşümünü gerçekleştirdik.

Son 21 yılda Trabzon ve ilçelerinde inşaa ettiğimiz dere ıslahlarıyla 242 yerleşim yeri ve 10 bin dekar araziyi taşkın zararlardan koruduk. Trabzonlu çiftçilerimize 34 milyar lira tutarında tarımsal hibe desteği verdik. İstihdamı desteklemek için Trabzon’daki işverenlere prim teşviği verdik. Çarşıbaşı ve Tonya’yı da inşallah bu yıl içerisinde doğal gaza kavuşturuyoruz.

31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı belediyeciliğiyle hem ülke genelinde hem şehirlerimizde çok fazla eser ve hizmeti sizlere kazandıracağız. Ülkemize geçtiğimiz 21 yılda yaptığımız bu yatırımlar sayesinde şehirlerimizde de eser ve hizmet standartları çok yükseldi. Gerçi hala bunu bile beceremeyen muhalefet belediyeleri mevcut. 31 Mart akşamı gümbür gümbür gerçek belediyeciliği haykırıyor muyuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir