Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Mücevheri Hala Ucuz!

Boğa koşusu ciddi bir şekilde başlamak üzere. Bugün BTC’nin 69 bin dolara ulaştığını gördük. Bitcoin spot ETF’lerinin işi bitti. Bitcoin’in halving’e sadece 60 gün kaldı. Bunların hepsi yükseliş göstergeleri. Bir Bitcoin arz şoku yaşanıyor. Kendinizi konumlandırmak için doğru zaman. Bildiğiniz gibi, Bitcoin bir hamle yaptığında, geri kalanı onu takip etme eğilimindedir. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Camille Lemmens, hala ucuz olan üç altcoin mücevherini gösteriyor.

İlk sıradaki altcoin: Akash Network(AKT)

Cosmos Hub’ı ve ekosistemini seviyorum. Özellikle de airdrop’ları. Sonuç olarak, çoğu insan Cosmos hakkında konuştuğunda, Celestia veya Injective hakkında konuşuyor. Son zamanlarda Dymension’ı da ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, orada daha az bilinen bazı mücevherler de var. Örneğin Akash ve AKT token’ı bunlardan biri.

Akash ile bulut bilişim kaynaklarını satın alabilir veya satabilirsiniz. Başka bir deyişle, burada GPU’dan bahsediyoruz. Şimdi, GPU’lar grafik işlem birimleridir. Ya da grafik kartlarınızdaki bellek. Akash ayrıca şu anda en sıcak anlatılardan biri olan DePIN’in altında yer alıyor. Bu GPU’nun video rastgele erişim belleği ya da VRAM’i var. İki grubun buna çok ihtiyacı olacak. Oyuncular ve yapay zeka. Eve yakın tutmak için kripto madencilerini de ekleyebilirsiniz.

Kurucuları aktif ve tokenin büyüme alanı var!

Dolayısıyla bu, GPU için sabit veya daha da iyisi artan bir talep olacağını gösteriyor. Bir GPU satın almak size kolayca 1,5 bin ila 2 bin dolar geri getirebilir. Dolayısıyla, kiralamak iyi bir alternatiftir. Akash’ın sunduğu da tam olarak bu. Altcoin projesi zaten 2018’den beri var. Kurucularından Greg Osuri X’te çok aktif. Son gönderilerinden birine buradan bakabilirsiniz. Akash’ın ne kadar meşgul olduğunu açıklıyor.

Akash bir pazar yeri sunuyor. Burada, fazla bulut bilişim kaynaklarını sunabilir veya bunlara erişim sağlayabilirsiniz. Satın alırken AKT ile ödeme yaparsınız ve GPU’nuzu satmak için AKT alırsınız. Bunun için merkezi olmayan bir bilgisayar ağı kullanıyor. Şu anki AKT fiyatı 4,27 dolar. Piyasa değeri 1 milyar dolar. 388,5 milyon tokenin 229 milyonu halihazırda dolaşımda. Token fiyatı bir yıl içinde %855 oranında arttı. Ancak, işte bir vuruş. Ayrıca Coinbase, Akash’ı yol haritasına ekledi. Akash, bulut devlerine kıyasla yaklaşık %80 daha ucuz. Bu projenin hala büyümek için bolca alanı var.

İkinci sırada COTI Network (COTI) var

COTI Network tamamen gizlilikle ilgili. Ethereum üzerine inşa edilmiş bir L2. Bu da Ethereum’un yakın zamanda gerçekleştireceği Dencun güncellemesinden faydalanacağı anlamına geliyor. L2’ler üzerindeki işlemler çok ucuz hale gelecek. Dahası, COTI son zamanlarda alev alev yanıyor. COTI tokenı son 7 günde %141 artış gösterdi. Bunu 14 gün içinde %184 ve 30 gün içinde %324 yapın. Bu da onu şu anda en iyi performans gösteren tokenlardan biri haline getiriyor.

COTI’nin piyasa değeri 366 milyon dolar. Şu anda 2 milyar COTI’nin 1,5 milyarı dolaşımda. Peki, bu yıldız fiyat artışına ne sebep oldu? COTI Network V2’ye yükseltildi. Yeni özelliklerinden biri sadece birkaç gün önce ortaya çıktı. Bunlar ‘Garbled Circuits’. COTI bunları Blockchain şifrelemesi için bir atılım olarak görüyor. COTI, gizliliği L2’ler için yeni sınır olarak görüyor.

Garbled Circuits 250 kata kadar daha hafif hesaplama ve depolamaya ihtiyaç duyar. Sonuç olarak, herhangi bir cihazda çalışabilir. COTI dışında başka hiçbir gizlilik çözümü bunu sunamaz. Ayrıca, geleneksel sistemlere kıyasla 1000 kat daha hızlı bir hesaplama hızı sunar. COTI bir Katman 1 Blockchain ve bir DAG veya Yönlendirilmiş Asiklik Grafik mimarisi kullanıyor. Bununla birlikte, Cardano ile de yakın bir şekilde çalışıyor. Örneğin, DJED stablecoin’i çalıştırır ve ayrıca Cardano üzerinde bir ödeme hizmeti sunar, ADA Pay. Tüm bunlar COTI V2’nin yalnızca başlangıcı gibi görünüyor. Yeni kullanım alanları çok fazla. Burada büyüme için hala çok yer olduğunu gösteriyor.

Son sıradaki altcoin mücevheri: Sui Network (SUI)

Sui şu anda herkesin radarında olmayabilir. Ama neden Sui’yi seçtiğimi açıklamama izin verin. Sui, Blockchain oyunlarına odaklanıyor. Bu şu anda zaten 262 milyar dolarlık bir sektör. Önümüzdeki 4 yıl içinde 50 milyar dolarlık bir büyüme daha bekleyebiliriz. Yani 2027 yılında 312 milyar dolar olmalı. Şimdi, Blockchain oyunları bundan küçük bir dilim alsa bile, bu büyük bir miktar olacak. Başka bir deyişle, bu dikeyde çok fazla büyüme potansiyeli var.

Ancak Sui’nin iyi iş çıkardığı bir başka dikey alan daha var. Bu da DeFi. Şu anda DeFiLlama’da TVL’deki tüm Blockchain’ler arasında 11. sırada yer alıyorlar. Neredeyse gizlice, büyük bir olay çıkarmadan. Bu, Cardano, Aptos veya Near gibi Blockchain’lerden daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor. Bir diğer önemli başarı ise Sui’nin Wormhole köprüsünü çok kullanması. Son 30 gün içinde Ethereum’a fon aktarımında ikinci sırada yer alıyor. Sui 250 milyon dolar köprü kurdu. Böylece Solana, BSC, Arbitrum, Optimism, Polygon ve benzeri Blockchain’leri geride bıraktı.

Sui için daha fazlası da var!

Dahası, Sui ZK teknolojisiyle ilgileniyor. Örneğin, zkLogin’i tanıttılar. Bu, kullanıcıları dahil etmenin kolay bir yoludur. Sui ayrıca Web2 ve Web3 arasındaki boşluğu da kapatıyor. İşte başka bir hatırlatma, Sui’nin TPS’si (saniye başına işlem) 297.000 TPS’dir. Blockchain henüz buna hiç ihtiyaç duymadı. Ancak son zamanlarda 6.000 TPS’lik bir zirveye ulaştı.

Tüm bunlar SUI token fiyatı üzerinde fark edilmedi. Şu anda altcoin fiyatı 1,54 dolar. Ekim ayında fiyat hala 0,38 dolar seviyesindeydi. Piyasa değeri 2 milyar dolara yaklaşıyor. Bununla birlikte, Sui bugüne kadar tokenlerinin yalnızca %12’sinin kilidini açtı. Bu, göz önünde bulundurulması gereken bir şey.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir